35.0mm Diamond-Cut Hoop Earrings in 14K Gold with Snap-lock Back | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about 35.0mm Diamond-Cut Hoop Earrings in 14K Gold with Snap-lock Back?
Need help with this 35.0mm Diamond-Cut Hoop Earrings in 14K Gold with Snap-lock Back?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Polished, Satin |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Snap-Lock |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 1.8 mm |
| Height | 35.00 mm |