6.0-10.0mm Onyx Alternating Bead Strand Bracelet in 14K Gold - 7.5" | Peoples Jewellers

Have a question about 6.0-10.0mm Onyx Alternating Bead Strand Bracelet in 14K Gold - 7.5"?
Need help with this 6.0-10.0mm Onyx Alternating Bead Strand Bracelet in 14K Gold - 7.5"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 10.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Dyed |
| Stone 2 Type | Onyx |
| Stone 2 Color | Black |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 6.0mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Dyed |
| Stone Setting | Other |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Beaded Strand |
| Bracelet Width | 10 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7.5 in |
| Width | 10 mm |
| Height | 10.00 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Beaded Strand |