8.0mm Slip-On Bangle in Solid 14K Gold - 7.5" | Peoples Jewellers

Have a question about 8.0mm Slip-On Bangle in Solid 14K Gold - 7.5"?
Need help with this 8.0mm Slip-On Bangle in Solid 14K Gold - 7.5"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7.5 |
| Bracelet Width | 8 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7.5 in |
| Width | 8 mm |