Black Onyx Snake Signet Ring in Sterling Silver | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about Black Onyx Snake Signet Ring in Sterling Silver?
Need help with this Black Onyx Snake Signet Ring in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 17.5mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Dyed |
| Stone Setting | Glue |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | White |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Signet |
| Standard Ring Size | 10.0 |
| Ring Band Width | 19.8 mm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 19.8 mm |
| Height | 19.80 mm |