Child’s 5.0mm Heart-Shaped Cubic Zirconia Solitaire Drop Earrings in Solid 14K Gold | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about Child’s 5.0mm Heart-Shaped Cubic Zirconia Solitaire Drop Earrings in Solid 14K Gold?
Need help with this Child’s 5.0mm Heart-Shaped Cubic Zirconia Solitaire Drop Earrings in Solid 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cubic Zirconia |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Heart |
| Stone Size | 5.0mm |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Lever |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 5 mm |
| Height | 14.50 mm |