Children’s Princess-Cut Purple Cubic Zirconia Hoop Earrings in Solid 14K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Children’s Princess-Cut Purple Cubic Zirconia Hoop Earrings in Solid 14K Gold?
Need help with this Children’s Princess-Cut Purple Cubic Zirconia Hoop Earrings in Solid 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cubic Zirconia |
| Stone Color | Purple |
| Stone Shape | Princess |
| Stone Size | 2.0mm |
| Stone Setting | Channel |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Hinged |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 2.5 mm |
| Height | 9.50 mm |