Disney Treasures Lilo and Stitch Amethyst and 0.085 CT. T.W. Diamond Seated Pendant in Sterling Silver and 10K Rose Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Disney Treasures Lilo and Stitch Amethyst and 0.085 CT. T.W. Diamond Seated Pendant in Sterling Silver and 10K Rose Gold?
Need help with this Disney Treasures Lilo and Stitch Amethyst and 0.085 CT. T.W. Diamond Seated Pendant in Sterling Silver and 10K Rose Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.085 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Amethyst |
| Stone Color | Purple |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.5 x 2.25mm |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | Black |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Heated |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Mixed |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Rose |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 19 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 035 Gauge |
| Length | 19 in |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |