Freshwater Cultured Pearl and White Lab-Created Sapphire Infinity Twist Shank Ring in 10K Gold | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about Freshwater Cultured Pearl and White Lab-Created Sapphire Infinity Twist Shank Ring in 10K Gold?
Need help with this Freshwater Cultured Pearl and White Lab-Created Sapphire Infinity Twist Shank Ring in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Baroque |
| Stone Size | 3.5mm |
| Stone 2 Type | Sapphire |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.0mm |
| Stone 2 Class | Created |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 3.5mm |
| Stone Setting | Glue |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Fashion |
| Standard Ring Size | 7.0 |