Hexagon Tiger's Eye Solitaire Signet Ring in 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Hexagon Tiger's Eye Solitaire Signet Ring in 10K Gold?
Need help with this Hexagon Tiger's Eye Solitaire Signet Ring in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Tiger's Eye |
| Stone Color | Brown |
| Stone Shape | Hexagon |
| Stone Size | 10.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Glue |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Fashion |
| Standard Ring Size | 10.0 |
| Maximum Ring Band Width | 15.0 |
| Product Details | |
|---|---|
| Height | 15.00 mm |