Le Vian® Denim Ombré® and White Sapphire Scatter Hoop Earrings in 14K Honey Gold™ | Peoples Jewellers

Have a question about Le Vian® Denim Ombré® and White Sapphire Scatter Hoop Earrings in 14K Honey Gold™?
Need help with this Le Vian® Denim Ombré® and White Sapphire Scatter Hoop Earrings in 14K Honey Gold™?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Sapphire |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.1 x 2.5 x 2.9mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Sapphire |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 2.1 x 2.5mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Mixed |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Hinged |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 8 mm |
| Height | 17.00 mm |