Textured Cross Pendant in 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Textured Cross Pendant in 10K Gold?
Need help with this Textured Cross Pendant in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Cross |
| Necklace Length | 16 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 16 in |
| Width | 14.6 mm |
| Height | 24.15 mm |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |