Le Vian® Deep Sea Blue Topaz™, Blueberry Tanzanite®, Blueberry Zircon™ and Aquamarine Bracelet in 14K Vanilla Gold® | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about Le Vian® Deep Sea Blue Topaz™, Blueberry Tanzanite®, Blueberry Zircon™ and Aquamarine Bracelet in 14K Vanilla Gold®?
Need help with this Le Vian® Deep Sea Blue Topaz™, Blueberry Tanzanite®, Blueberry Zircon™ and Aquamarine Bracelet in 14K Vanilla Gold®?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Tanzanite |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Mixed |
| Stone Size | 4.0 x 6.0 x 4.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Aquamarine |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Mixed |
| Stone 2 Size | 4.0 x 6.0 x 4.0mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 3 Type | Multi |
| Stone 3 Color | Blue |
| Stone 3 Shape | Mixed |
| Stone 3 Size | 3.5 x 4.0 x 6.0 x 4.0mm |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone 3 Treatment | Irradiated |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 |
| Bracelet Clasp Type | Tongue and Groove |
| Bracelet Width | 6 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7 in |
| Width | 6 mm |
| Clasp Type | Tongue and Groove |