Marquise-Cut Blue Lab-Created Sapphire & White Lab-Created Sapphire Butterfly Bracelet in Sterling Silver - 7.5" | Peoples Jewellers

Have a question about Marquise-Cut Blue Lab-Created Sapphire & White Lab-Created Sapphire Butterfly Bracelet in Sterling Silver - 7.5"?
Need help with this Marquise-Cut Blue Lab-Created Sapphire & White Lab-Created Sapphire Butterfly Bracelet in Sterling Silver - 7.5"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Sapphire |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Marquise |
| Stone Size | 4.0 x 2.0mm |
| Stone Class | Created |
| Stone 2 Type | Sapphire |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.25mm |
| Stone 2 Class | Created |
| Stone 3 Type | Sapphire |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Size | 1.0mm |
| Stone 3 Class | Created |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 6.5 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 10.82 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 6.5 in |
| Width | 10.82 mm |
| Height | 10.82 mm |
| Extender Length | 1 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |