Religious Necklace in 14K Gold - 18" Cable Chain | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about Religious Necklace in 14K Gold - 18" Cable Chain?
Need help with this Religious Necklace in 14K Gold - 18" Cable Chain?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Religious |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Chain Solidity | Hollow |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 030 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 5 mm |
| Height | 11.00 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |